Who's Naya?

27. ledna 2012 v 20:12 | Nikí
Naya Marie Rivera je americká herečka a zpěvačka. Její nejznámější rolí je Santana Lopez v muzikálovém seriálu Glee.

Dětství
Vyrůstala ve Valencii v Kalifornii a po většinu svého života žije v okolí Los Angeles, nebo i přímo v něm. Ve věku osmi nebo devíti měsíců začala být zastupována stejným agentem jako její matka, která se přestěhovala do Los Angeles kvůli modelingu. Naya začala v 15 letech skládat písničky.

Kariéra
Jako dítě se objevila v reklamách pro Kmart, ale její první významná role přišla v jejích čtyřech letech, kdy hrála po boku Hillary Winston a Eddieho Murphy v sitcomu z roku 1991 s názvem The Royal Family. Mezi lety 1992 - 2002 měla malé role v seriálech Fresh Prince, Family Matters, Live Shot, Smart Guy, Pobřežní hlídka, House Blend, Báječní Stevensovi a ve filmu Pán převleků. V roce 2002 se také objevila ve videoklipu americké R&B skupiny B2K s názvem "Why I Love You". Také vystupovala v jednotlivých epizodách seriálů 8 Simple Rules a Kriminálka Miami a objevila se v Bernie Mac Show.

V roce 2009 byla obsazena do role roztleskávačky Santany Lopez v muzikálově-komediálním seriálu Glee. Její postava je ze ze začátku zlá a nemilosrdná a ukazuje svou měkčí stránku jen své kamarádce, roztleskávačce Britney (hraje ji Heather Morris). Naya popsala Santanu jako " z té největší části typická školní roztleskávačka. Je velmi lakomá a má ráda kluky. Je velmi vtipná a proto ji ráda hraji." Charakterizovala Santanu jako "trochu zlá holka, která má ale vždycky ve scénáři nějakou vtipnou větu." Užívá si fakt, že je Santana tvrdohlavá a soutěživá, ale nelíbí se jí, že má zlé povahové rysy." Její nejoblíbenější pěvecké a taneční číslo první série bylo "Like A Prayer". Od konce první série se její role zvětšuje, a od druhé už patří mezi hlavní postavy.

V roce 2010 se objevila na seznamu "100 nejpřitažlivějších lidí" časopisu Maxim a skončila na 61. místě. Následující rok ve stejném seznamu skončila na 43. místě. Na stejném seznamu AfterEllen skončila na prvním místě. V květnu roku 2011 bylo oznámeno, že podepsala smlouvu s Columbia Records na vlastní sólové album.

Osobní život
Naya má z poloviny portorické a ze čtvrtin afro-americké a německé předky. Je vášnivou čtenářkou a volný čas věnuje různým charitativním organizacím. Jak Naya sama řekla: "Moje vášeň k hudbě je jednou z mých největších lásek." Stejně jako v Glee, tak i ve skutečnosti je její nejlepší kamarádka Heather Morris (představitelka Brittany).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 © VANESSA HUDGENS © VANESSA HUDGENS | Web | 28. ledna 2012 v 15:46 | Reagovat

pekný život

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama